A 1206-os védőkesztyűt úgy tervezték, hogy kényelmet és védelmet nyújtson a felhasználóknak különböző munkakörülmények között. A belső rész és az ujjak hegye műbőrből készül, ami tartósságot és kellemes tapintást biztosít. A kesztyű külső része nylon és spandex keverékéből készül, ami rugalmasságot és jó szellőzést biztosít, hozzájárulva a kényelemhez a teljes munkanap során.
A zsinórral és tépőzáras rögzítéssel ellátott rendszer biztonságos és gyors beállítást tesz lehetővé, biztosítva, hogy a kesztyű tökéletesen illeszkedjen a felhasználó kezéhez. Ezek a kesztyűk a CE I védelmi kategóriába tartoznak, így olyan tevékenységekhez alkalmasak, ahol a kockázatok minimálisak, de a pontosság és az ügyesség elengedhetetlen.
A 8-as, 9-es és 10-es méretben kapható 1206-os védőkesztyűk 12 darabos kiszerelésben és 120 darabos főcsomagolásban kerülnek forgalomba, megkönnyítve ezzel a készletkezelést és a munkacsoportok közötti elosztást.
Ezek a kesztyűk ideálisak különböző ipari és karbantartási alkalmazásokhoz, ahol a védelem, a kényelem és a rugalmasság kombinációjára van szükség.